Semi Pro
1-grebs & 1-hulsbatteri til bord
Denne model har svingbar håndbruser, med mulighed for 0mskiftning mellem normal- og spulestråle. Håndbruseren kan frigøres fra holdearmen for at opnå større aktionsradius.
Armaturet er forsynet med 2-trins vandspare-kartouche, der gør det nemt at reducere vandforbruget, når det ønskes.
Der medfølger kontraventiler.
Byggehøjde: 450 +/-50 mm.

Data
| Kriss Nr. | KF1001M |
| Materiale | Syrefast rustfrit stål |
| Overflade | Børstet |
| VVS Nr. | 716174703 |
| Godkendelses nr. | Se overensstemmelsesdokument |
| Max driftstemperatur | 80 grader C |
| Driftstryk | 1 – 6 BAR |
| Ydelse (skyllestråle) | 9 – 15 L/min |
| Tud fremspring | 230/250 mm |
| Tud udløbshøjde | 125 mm |
| Bordhul | Ø30 mm |
| Tilslutning | 2 x flexslanger 500 mm, 3/8″ |




