Smart Clean
1-grebs & 1-hulsbatteri til bord
Denne model har svingbar udløbstud med keramisk åbne-/lukkeventil, samt kvalitetshåndbruser med trykstødsdæmpende håndtag.
Armaturet er forsynet med 2-trins vandspare-kartouche, der gør det nemt at reducere vandforbruget, når det ønskes.
Der medfølger kontraventiler.
Byggehøjde: 770 +/-50 mm.

Data
| Kriss Nr. | KF1010M |
| Materiale | Syrefast rustfrit stål |
| Overflade | Børstet |
| VVS Nr. | 716190116 |
| Godkendelses nr. | Se overensstemmelsesdokument |
| Max driftstemperatur | 80 grader C |
| Driftstryk | 1 – 6 BAR |
| Ydelse (tud) | 7-35 L/min |
| Ydelse (håndbruser) | 7 – 22 L/min |
| Tud fremspring | 220/273 mm |
| Tud udløbshøjde | 227 mm |
| Bordhul | Ø30 mm |
| Tilslutning | 2 x flexslanger 500 mm, 3/8″ |




