Smart Clean
1-grebs vægbatteri
Denne model har svingbar udløbstud med keramisk åbne-/lukkeventil, samt kvalitetshåndbruser med trykstødsdæmpende håndtag.
Armaturet er forsynet med 2-trins vandspare-kartouche, der gør det nemt at reducere vandforbruget, når det ønskes.
Der medfølger excentriske forskruninger med integrerede kontraventiler samt rosetter.
Byggehøjde: 700 +/-50 mm.

Data
| Kriss Nr. | KF1011M |
| Materiale | Syrefast rustfrit stål |
| Overflade | Børstet |
| VVS Nr. | 716191116 |
| Godkendelses nr. | Se overensstemmelsesdokument |
| Max driftstemperatur | 80 grader C |
| Driftstryk | 1 – 6 BAR |
| Ydelse (tud) | 7-35 L/min |
| Ydelse (håndbruser) | 7 – 22 L/min |
| Tud fremspring | 220/273 mm |
| Tud udløbshøjde | 147 mm (over vægtilslutning) |
| Tilslutning | 2 x ½” C/C: 150 mm +/- 25 |



