Top Clean
1-grebs & 2-hulsbatteri til bord
Denne model har svingbar udløbstud med keramisk åbne-/lukkeventil samt kvalitethåndbruser, der giver mere vand, desto mere den trækkes ned. For at stoppe spulingen slipper du blot håndbruseren.
Armaturet er forsynet med 2-trins-vandsparekartouche, der gør det nemt at reducere vandforbruget, når det ønskes.
Der medfølger kontraventiler.
Byggehøjde: 1300 +/-50 mm.

Data
| Kriss Nr. | KF1511M |
| Materiale | Syrefast rustfrit stål |
| Overflade | Børstet |
| VVS Nr. | 716196116 |
| Godkendelses nr. | Se overensstemmelsesdokument |
| Max driftstemperatur | 80 grader C |
| Driftstryk | 1 – 6 BAR |
| Ydelse (tud) | 7 – 35 L/min |
| Ydelse (håndbruser) | 7 – 22 L/min |
| Tud fremspring | 220/273 mm |
| Tud udløbshøjde | 510 mm |
| Bordhul | 2 x Ø22 mm |
| Tilslutning | 2 x ½” C/C: 150 mm |




