Top Clean
1-grebs & vægbatteri
Denne model har svingbar udløbstud med keramisk åbne-/lukkeventil, samt kvalitethåndbruser, der giver mere vand, desto mere den trækkes ned. For at stoppe spulingen slipper du blot håndbruseren.
Armaturet er forsynet med 2-trins-vandsparekartouche, der gør det nemt at reducere vandforbruget, når det ønskes.
Der medfølger exentriske forskruninger med integrerede kontraventiler samt rosetter.
Byggehøjde: 1050 +/-50 mm.

Data
| Kriss Nr. | KF1512M |
| Materiale | Syrefast rustfrit stål |
| Overflade | Børstet |
| VVS Nr. | 716197116 |
| Godkendelses nr. | Se overensstemmelsesdokument |
| Max driftstemperatur | 80 grader C |
| Driftstryk | 1 – 6 BAR |
| Ydelse (tud) | 7 – 35 L/min |
| Ydelse (håndbruser) | 7 – 22 L/min |
| Tud fremspring | 220/273 mm |
| Tud udløbshøjde | 215 mm |
| Tilslutning | 2 x ½” C/C: 150 mm +/- 25 |




