Smart Clean
2-grebs & 2-hulsbatteri til bord
Denne model har svingbar udløbstud med keramisk åbne-/lukkeventil, samt kvalitetshåndbruser med trykstødsdæmpende håndtag.
Armaturet har keramiske topstykker.
Der medfølger kontraventiler.
Byggehøjde: 720 +/-50 mm.

Data
| Kriss Nr. | KF2020M |
| Materiale | Syrefast rustfrit stål |
| Overflade | Børstet |
| VVS Nr. | 716192116 |
| Godkendelses nr. | Se overensstemmelsesdokument |
| Max driftstemperatur | 80 grader C |
| Driftstryk | 1 – 6 BAR |
| Ydelse (tud) | 7-35 L/min |
| Ydelse (håndbruser) | 7 – 22 L/min |
| Tud fremspring | 220/273 mm |
| Tud udløbshøjde | 175 mm |
| Bordhul | 2 x Ø20 mm |
| Tilslutning | 2 x ½” C/C: 150 mm |




