Smart Clean
2-grebs vægbatteri til bord
Denne model har svingbar udløbstud med keramisk åbne-/lukkeventil, samt kvalitetshåndbruser med trykstødsdæmpende håndtag.
Armaturet har keramiske topstykker.
Der medfølger exentriske forskruninger med integrerede kontraventiler samt rosetter.
Byggehøjde: 700 +/-50 mm.

Data
| Kriss Nr. | KF2021M |
| Materiale | Syrefast rustfrit stål |
| Overflade | Børstet |
| VVS Nr. | 716193116 |
| Godkendelses nr. | Se overensstemmelsesdokument |
| Max driftstemperatur | 80 grader C |
| Driftstryk | 1 – 6 BAR |
| Ydelse (tud) | 7-35 L/min |
| Ydelse (håndbruser) | 7 – 22 L/min |
| Tud fremspring | 220/273 mm |
| Tud udløbshøjde | 143 mm (over vægtilslutning) |
| Tilslutning | 2 x ½” 150 mm +/- 25 |



